عقلانیت انقلابی در نهضت امام حسین(ع) موج می‌زند ==نظافت منزل

مهدی عندلیب در گفتگو با خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، با اشاره به اینکه یکی از پیام‌های قیام عاشورا داشتن بصیرت است، گفت: در واقعه عاشورا، وجود عقلانیت انقلابی و منطق مقاومت در شخصیت امام حسین(ع) و 72 تن از یاران باوفای ایشان به همگان درس عبرت داد تا در مقابل ظلم و جور ایستادگی کنند.

وی افزود: آن زمانی که دشمن به حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) گفت که با ما بیعت کن، امام(ع) زیر پرچم دشمنی با دین خدا و اهل بیت(ع) نرفتند و فرمودند «لَیْسَت ْالْحَیاه ُمَع َالذُّل ّ». بعضی گمان می‌کردند که با سازش با دشمن شرایط بهتر می‌شود اما امام حسین(ع)، سازش را زندگی همراه با ذلت می‌دانستند و زیر بار ذلت نرفتند.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان سمنان با بیان اینکه هرکس با استکبار جهانی سازش کند به جایی نخواهد رسید، اظهار کرد: افراد مختلفی در طول تاریخ بودند که به سازش با دشمن روی آورند اما عاقبت بخیر نشدند و به ذلت و خواری رسیدند.

عندلیب تصریح کرد: عقلانیت انقلابی در نهضت امام حسین(ع) موج می‌زند و قیام عاشورا با شهادت حضرت سیدالشهدا(ع) و یاران ایشان به پایان نرسید چراکه اسارت خاندان اهل بیت(ع) امتداددهنده این نهضت بود. در شرایط فعلی دنیا نیز ما باید از قیام عاشورا درس مقاومت بگیریم و بدانیم که منطق مقاومت همیشه پیروز است.

وی خاطرنشان کرد: شکست‌های آمریکا در افغانستان، عراق، سوریه و… نمونه‌هایی از صبر و استقامت رزمندگان اسلام در مقابل آمریکای جنایتکار است و به فضل الهی جریان مقاومت همیشه پیروز میدان‌ها خواهد بود. نفوذ منطق اسلام در سراسر دنیا و برپایی راهپیمایی اربعین حسینی توسط مردم جهان نشان‌دهنده پیروزی خون بر شمشیر است.

انتهای پیام/4118/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *