نیروهای متبحر در فیلم‌نامه‌نویسی به‌اندازه کافی وجود ندارد ==نظافت منزل

به گزارش گروه فرهنگ‌وهنر خبرگزاری آنا از خانه ملت، جمشید جعفرپور با اشاره به اهمیت توجه به سناریو و داستان‌نویسی در سینما گفت: اثرگذاری سینما امر مهمی است که متولیان امر باید به آن توجه کنند. بنده فکر می‌کنم که سینمای تأثیرگذار از سناریو آغاز می‌شود و یکی از ضعف‌ها این است که در بخش سناریو و فیلمنامه نویسی به‌اندازه کافی نیروهای متبحر وجود ندارد.

هنر فیلمنامه نویسی باید تقویت شود

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی افزود: فیلم‌هایی که به شدت گل می‌کند، از سناریو و فیلمنامه‌های متقنی برخوردار هستند. یکی از کارها در مراکز آموزشی و آموزش عالی در رشته هنر، هنر فیلمنامه نویسی است که باید به شدت به آن پرداخته شود و نکته دیگر هنرمندان هستند. در کنار رشته‌های متداول هنری و هنرپیشگی که در دانشگاه وجود دارد، باید بازیگران را از غنای بیشتری برخوردار کرد.

یک هنرپیشه خوب باید با نقش خود روی صحنه زندگی کند

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنرمندان و بازیگران بسیار خوبی در کشور وجود دارد، تصریح کرد: البته بخشی از این هنرمندان بیشتر تقلید می‌کنند اما بازیگری در روی صحنه بازی می‌کند که روی صحنه و جلوی دوربین زندگی کند یعنی به‌اندازه‌ای طبیعی باشد که نقش‌آفرینی وی باورپذیر باشد.

وی اظهار کرد: یک‌بخشی از قضیه به تجهیزات و امکاناتی برمی‌گردد که باید وجود داشته باشد. اگرچه امکانات به‌طور نسبی بد نیست اما چنانچه بتوان از امکانات بیشتری بهره‌مند شد، طبیعتاً فیلم‌های تأثیرگذارتری ساخته خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: چنانچه اضلاع سینما، به ویژه در بخش فیلمنامه نویسی مورد توجه قرار گیرند، می‌توان شاهد حرکت رو به جلو بود.

انتهای پیام/4129/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *