لزوم بازخوانی پیام عاشورا برای ایستادگی در این روزها ==نظافت منزل

محمد شبانی در گفتگو با خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، با اشاره به اینکه باید از فرصت ماه محرم برای اندیشیدن در زمینه عاشورا بهره برد، اظهار کرد: مکتب امام حسین(ع)، آزادی، آزادگی و هیهات من الذله است و همگان به خصوص قشر دانشگاهی باید در کنار عزاداری در این ماه، به تفکر و تأمل در حادثه عاشورا بپردازند.

وی افزود: انسان زمانی می‌تواند با خدا معامله کند که اعتقاد درونی‌اش خالص باشد و غرق در شهوات و مادیات نباشد، اگر ایمان واقعی در دل انسان رسوخ کند تمام سرمایه و جان خود را به خدا عرضه می‌کند و مانند سیدالشهدا(ع) سعادت دنیا و آخرت را برای خود تصمین می‌کند.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه برای ایستادگی در مقابل دشمن باید پیام عاشورا بازخوانی شود، گفت: داشتن عزت و نداشتن ترس و ظلم‌ستیزی از جمله پیام‌های مهم قیام عاشورای حسینی است.

شبانی تصریح کرد: واهمه داشتن از سیاست‌مداران بیگانه در حقیقت به معنی قطع امید از آرمان‌های مقدس امام حسین(ع) است و فاصله گرفتن از آرمان‌ها پیامد روشنی به‌دنبال نخواهد داشت. زمان می‌گذرد و زمانه عوض می‌شود اما جبهه مقاومت در برابر بدخواهان، راهبرد مؤثر ظلم‌ستیزی را در پیش خواهد گرفت.

انتهای پیام/4118/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *