دیپلمات فرانسوی متهم به مشارکت در حملات تروریستی به مسلمانان بازداشت ==نظافت منزل

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از فرانس‌پرس، یک دیپلمات فرانسوی که در سفارت کشورش در ال سالوادور خدمت می‌کرد به عضویت در یک جریان تند افراطی مسلمان ستیز و مشارکت در جرائم تروریستی متهم شده است.

منابع قضایی فرانسه  اعلام کردند که دیپلمات یاد شده مظنون به عضویت در یک هسته وابسته به جریان راست افراطی است که پیش از این طراحی حملاتی بر ضد مسلمانان در فرانسه را برعهده داشته است.

این دیپلمات پنجاه‌ویک ساله که از وی به عنوان مارک  آنتوان جی نام برده شده هنگام بازگشت به فرانسه در فرودگاه شارل دو گل توسط مأموران پلیس از میان مسافران پروازی که از مادرید به زمین نشسته بود بیرون کشیده شد و پس از دستگیری برای بازداشت به «لووراوا پره»، ناحیه‌ای در شمال غرب پاریس منتقل شد.

منابعی که فرانس پرس از آن‌ها استناد کرده یادآور شده‌اند که این دیپلمات تنها یک هوادار ساده جریان افراطی نبوده بلکه به عنوان عنصری فعال در جنبش موسوم به «اقدام نیروهای عملیاتی»، آ- اف-او ( AFO ) عضویت داشته است.

گفتنی است که سیزده عضو دیگر این گروه افراطی پیش از این در سال گذشته میلادی به اتهام مشارکت در جرائم تروریستی و عضویت در باندهای تبهکاری دستگیر و بازداشت شده بودند و دیپلمات فرانسوی چهاردهیمن فردی است که در راستای تحقیقات این پرونده دستگیر می‌شود.

گروهک AFO که اعضای آن را مردان و زنان ۳۳ تا ۷۰ ساله تشکیل می‌دهند و در سراسر خاک فرانسه هسته‌هایی برای خود تشکیل داده‌اند پیش از این عملیاتی برای حمله به مسلمانان در این کشور طرح‌ریزی کرده بودند. این گروه هدف راهبردی خود را مبارزه با «تهدید و خطر اسلام‌گرایی» عنوان کرده است.

انتهای پیام/4129/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *