بهره‌برداری از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان یزد 10 هزار شغل جدید ایجاد می‌کند ==نظافت منزل

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از استانداری یزد، نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو و جانشین فرماندهی ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی در استان‌های یزد و کرمان و هیئت همراه، محمدعلی طالبی استاندار ‌یزد، معاونان استاندار، نمایندگان مردم استان یزد در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل حوزه استاندار، فرمانداران و اعضای این ستاد در سالن کوثر استانداری برگزار شد.

وزیر نیرو در این نشست با بیان اینکه مدیریت منابع برای اثربخشی بیشتر از جمله مهم‌ترین محورهای اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: هم‌افزایی و تقویت مشارکت جمعی تنها راهکار تحقق اهداف ستاد ‌راهبری و مدیریت اقتصادی مقاومتی در حوزه‌های مختلف است.

اردکانیان با اشاره به اهمیت جذب مشارکت بخش خصوص برای تقویت راهکارهای اقتصاد مقاومتی، ا‌دامه داد: تعریف هدف و برنامه متناسب با ظرفیت استان‌ها و نقاط مختلف کشور یکی از اهداف حائز اهمیت در حوزه اقتصاد مقاومتی است.

جانشین فرماندهی ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی در استان‌های یزد و کرمان، محدودیت زمان را اصلی‌ترین چالش در تحقق اهداف ستاد اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: خروجی تمام جلسات اقتصاد مقاومتی باید با معیارهای‌های مشخص و ثابت ارزیابی شوند.

نرخ بیکاری استان یزد تا دو سال آینده تک‌رقمی می‌شود

وی با بیان اینکه برنامه دو سال آینده ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی در استان‌ یزد باید مشخص شود، تصریح کرد: با توجه به نرخ 12 و 8 دهم درصد بیکاری استان یزد باید در دو سال آینده نرخ بیکاری این استان را تک‌رقمی کنیم و اگر این مهم محقق نشود به معنای این است که ستاد اقتصاد مقاومتی استان در رسیدن به اهداف و برنامه‌های خود موفق نبوده است.

وزیر نیرو با بیان اینکه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی در استان یزد باید روی شاخص ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری متمرکز شود، تشریح کرد: این هدف با ظرفیت‌های زیست محیطی، زیرساخت‌های موجود و ظرفیت‌های انسانی متناسب است.

اردکانیان ادامه داد: در ستاد مدیریت اقتصاد مقاومتی استان پیگیری جدی مشکلات بخش صنعت و حوزه آب یزد را در دستور کار قرار می‌دهیم.‌

افتتاح 34 پروژه صنعت آب و برق با اعتبار 101 میلیارد تومان در استان یزد

جانشین فرماندهی ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی در استان‌های یزد و کرمان با اشاره به اینکه 34 پروژه صنعت آب و برق با اعتبار 101 میلیارد تومان امروز در استان یزد افتتاح می‌شود، خاطرنشان کرد: تکمیل پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان‌ یزد که به طور متوسط 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با اعتبار 2 هزار و 200 میلیارد تومان در دست اجراست، زمینه اشتغال 10 هزار نفر را ایجاد می‌کند که البته اتمام کامل این طرح‌ها به 4 هزار و 500 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز دارد.

اردکانیان در پایان با اشاره به چالش بی‌آبی در استان یزد، گفت: متأسفانه در استان که با چالش جدی بی‌آبی مواجه است، 400 هزار کولر آبی درحال کار است و این وظیفه ما است که انرژی لازم را تأمین و سرمایه مورد نیاز را ایجاد کنیم که کولرهای آبی را به سمت گازی ببریم و بخشی از این آب را هم به همان سرمایه‌گذاری اختصاص دهیم.

انتهای پیام/4078/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *