آزادی دانش‌آموز محکوم به قصاص پس از تحمل 6 سال حبس ==نظافت منزل

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از روابط عمومی شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان، مظفر حمزه‌ئی رئیس شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان اظهار کرد: در فصل بهار سال 1392 در یکی از مدارس شهرستان‌های استان هرمزگان دو دانش‌آموز به نام‌های (الف ـ الف) و (و ـ ذ) به‌دلیل مسئله کوچکی باهم درگیر می‌شوند؛ در حالی که تصور می‌شد این قضیه در همان مدرسه فیصله پیدا کرده است؛ اما متأسفانه بر اثر بی‌تجربگی، ناپختگی و غرور نابه‌جا یکی از طرفین درگیری به نام (الف) که  جوانی 18 ساله بوده ؛ پس از پایان  زمان مدرسه  دوباره با ( و ـ ذ) درگیر و اقدام به ایراد جرح عمدی با چاقو به وی می‌کند.

وی اضافه کرد: شدت جراحات منجر به فوت مرحوم ( و ـ ذ ) می‌شود. پس از شکایت ولی‌دم و دستگیری متهم به قتل، تشکیل پرونده قضائی و رسیدگی در دادگاه کیفری استان هرمزگان در نهایت با اقرار صریح قاتل رأی قصاص متهم ( الف ـ الف ) صادر شد.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان عنوان کرد: با صدور رأی قصاص؛ شورای حل اختلاف براساس وظایف ذاتی خود وارد عمل شد و پرونده در شعبه 21 شورای حل اختلاف بندرعباس که در زندان مرکزی مستقر  است، تشکیل و ضمن دعوت از اولیای دم و برخی از معتمدین محلی و  ریش‌سفیدان با لطف و عنایت خداوند قادر متعال موفق به جلب رضایت ولی‌دم و برقراری صلح و سازش شدند.

حمزه‌ئی مطرح کرد: بدین‌ترتیب و با همت اعضای شورای حل اختلاف زندان مرکزی شهرستان بندرعباس جوانی پس از 6 سال تحمل کیفر و عذاب ناشی از یک قتل ناخواسته به آغوش گرم خانواده و زندگی دوباره  بازگشت.

انتهای پیام/4078/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *