چرا هیچ پیامبری به اندازه پیامبر اکرم(ص) اذیت نشد؟/ هدف اصلی امام حسین(ع) از قیام در عاشورا ==نظافت منزل

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مشهد مقدس، گردهمایی بزرگ عزاداران حسینی همزمان با سالروز عاشورای حسینی پیش از ظهر امروز با حضور جمع کثیری از زائران و مجاوران با لباس‌های یکدست سیاه در بارگاه منور رضوی  برگزار شد.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی به مقتل‌خوانی برای امام حسین(ع) پرداخت.

وی در این مراسم اظهار کرد: هدف اصلی از قیام امام حسین(ع) در روز عاشورا نهی از منکر و امر به معروف بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی با بیان اینکه نماز اول وقت باید همواره مورد توجه ما باشد، گفت: ارباب ما امام حسین(ع) است و باید در روز قیامت که از نماز و روزه و اعمال ما سوال می‌کنند عنوان کنیم امیر و ارباب ما حسین(ع) است.

علم‌الهدی تصریح کرد: در روز عاشورا، اصحاب اهل بیت(ع) و سپس اهل بیت(ع) به میدان نبرد رفته و به شهادت رسیدند و نخستین کسی که از امام حسین(ع) از حضرت برای حضور در میدان اذن خواست حضرت علی اکبر(ع) بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حدیث معروف پیامبر اکرم(ص) که «هیچ پیامبری به اندازه من اذیت نشد» اشاره و عنوان کرد: این در حالی است که  رسول خدا طی 23 سال از ابتدای بعثت، تمام شبه‌جزیره را در قلمرو قدرت خود قرار دادند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی با اشاره به اینکه در زمان رسول اکرم(ص) انسان‌ها از همه چیز خود می‌گذشتند، یادآور شد: در راستای اطاعت از رسول خدا(ص) الگوهای نمونه ظاهر شدند؛ اما برخی پیامبران یا قوم خود را نفرین می‌کردند یا مردم از آنان حمایت لازم را نداشتند.

علم‌الهدی با طرح این سوال که حال این پیامبران بیشتر اذیت شدند یا پیامبری که توانست بخشی از عالم را در قلمرو خود قرار دهد؟ توضیح داد: قطعا پیامبر اسلام، چراکه هیچ کدام از پیامبران مانند پیامبر اسلام(ص) و وصی بعد از آن‌ها به مشقت‌های وصی بعد از حضرت رسول (ص) دچار نشد

انتهای پیام/4078/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *