هند واردات نفت ایران را ازسر بگیرد ==نظافت منزل

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا از العالم، علی چگنی با هشدار درباره احتمال توسل تهران به دیگر بازارهای خرید سویا و برنج، ازسرگیری خرید نفت ایران توسط هند را خواستار شد.

سفیر ایران در هند اعلام کرد که تهران از دهلی نو، ازسرگیری خرید نفت را خواستار است.

وی افزود: هند یک دوست خوب است، ما همسایه هستیم و تاریخ (دوستی) ما ریشه‌دار است. من (به ازسرگیری خرید نفت ایران به وسیله هند) امیدوارم. هند این موضوع را می‌داند که (تحریم‌های علیه خرید نفت ایران)، تحریم‌های یکجانبه آمریکا هستند و تحریم‌های سازمان ملل متحد نیستند.

سفیر ایران در هند که در مراسم «مؤسسه خبرنگاران سیاست خارجی هند» در دهلی نو صحبت می‌کرد، گفت که تجارت بین تهران و دهلی نو در سال ۲۰۱۹ به حدود ۱۳ میلیارد دلار رسید اما به دلیل تهدید تحریم‌های یکجانبه آمریکا و توقف واردات نفت، سرعت تجارت بین ایران و هند کاهش یافته است.

علی چگنی در این نشست هشدار داد در صورتی که هند تبادلات تجاری با ایران را به حالت قبلی برنگرداند، ایران شاید برای خرید برنج و سویا به بازارهایی دیگری غیر از هند رجوع کند.

این رسانه هندی به نقل از منابع مطلع خبر داد، یک هیئت بلندپایه دولت هند به ریاست وزیر امور خارجه این کشور طی ماه جاری برای گفتگو با مقام‌های ایرانی به تهران سفر می‌کند.

به گفته منابع مطلع هندی، ازسرگیری واردات نفت ایران، از موضوعات مهم سفر آتی وزیر امور خارجه و هیئت اعزامی دولت هند به تهران خواهد بود.

انتهای پیام/4033/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *