هر زمان نیاز باشد اورانیوم غنی‌شده ۲۰ درصد تولید خواهیم کرد ==نظافت منزل

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از خانه ملت، علاءالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیات گام سوم کاهش تعهدات برجامی اظهار کرد: اقدام ایران در گام سوم نشان از جدیت جمهوری اسلامی برای حفظ منافع ملی است.

وی ادامه داد: کشورهای اروپایی ضعف تمام‌عیار سیاسی خود را در مقابل آمریکا به نمایش گذاشتند و اروپایی‌ها نشان دادند با وجود همه ادعاهایی که دارند هیچ جایگاهی در مناسبات قدرت در عرصه سیاسی امروز جهان ندارند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس دهم شورای اسلامی تأکید کرد: جمهوری اسلامی قرارداد چندجانبه‌ای را امضاء کرد که قرار بود تمامی امضاء‌کنندگان به تعهداتشان احترام بگذارند و به آن عمل کنند. ایران به صراحت و کاملاً شفاف اعلام کرده اگر طرفین مقابل به تعهداتشان عمل کنند ما نیز اجرای کامل تعهدات را از سر می‌گیریم.

بروجردی با اشاره به گام‌های کاهش تعهدات برجامی ایران، گفت: ایران به‌طور شفاف و رسمی برنامه زمان‌بندی‌شده برای کاهش تعهدات برجامی را اعلام کرده است که از منطق اصولی برخوردار بوده و هم‌راستا با دو ماده برجام است.

وی با تأکید براینکه اقدام جمهوری اسلامی در برابر بدعهدی طرفین برجام در راستای حفظ منافع ملی است، افزود: ایران برای این‌که حسن‌نیت خود را نشان دهد بارها اعلام کرده اگر اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل کنند ما نیز اجرای کامل برجام را در دستور کار قرا می‌دهیم که این نشان از اوج صداقت ایران در ارتباط با توافق بین‌المللی است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که بازرسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همچنان ادامه پیدا می‌کند، بیان کرد: ایران از آن‌چه می‌گوید ابایی ندارد، آژانس نیز می‌تواند اقدام‌های ایران را که کاملاً قانونی و مبتنی بر مقررات بین‌المللی است را رصد کند، ما نیازی به لاپوشانی نداریم، منطقی‌تر این است که آژانس نیز از نزدیک شاهد این تحول باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه ایران نیازی به غنی‌سازی 20 درصد ندارد، گفت: در ارتباط با رآکتور تهران به اورانیوم غنی‌شده 20 درصد نیاز داشتیم که در مقطعی آن را تولید و صفحات سوخت را تأمین کردیم؛ بنابراین وقتی نیاز نداریم لازم نیست اقدام مشابه انجام دهیم، با این حال هر زمان نیاز داشته باشیم می‌توانیم به غنی سازی 20 درصد دست پیدا کنیم.

انتهای پیام/۴۰۷۹/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *