مدیران قدیمی در سیستم جدید والیبال کارایی ندارند/ هنوز برای حضور در انتخابات تصمیم نگرفتم ==نظافت منزل

بهنام محمودی در گفتگو با خبرنگار حوزه توپ و تور گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره ورود مدیران غیروالیبالی به انتخابات فدراسیون والیبال گفت: پس از اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، افشین داوری مسئولیت فدراسیون والیبال را برعهده گرفت. او مسئولیت جاری فدراسیون را برعهده داشت و بیشتر از دوره 6 ماهه سرپرستی‌اش در این فدراسیون مشغول به کار است. با توجه به این‌که هنوز وضعیت ریاست فدراسیون مشخص نشده است، داوری هم‌چنان در فدراسیون فعالیت می‌کند. باید از زحمات او تشکر کنیم، چرا که در این مدت امور جاری فدراسیون زمین نماند.

وی افزود: طبیعتاً پس از پایان سرپرستی 6 ماهه داوری باید وضعیت ریاست فدراسیون در سال منتهی به المپیک هر‌چه سریع‌تر مشخص شود. اگر هم داوری قرار است در انتخابات ورود کند، باید از سمت خود در فدراسیون استعفا دهد. به هر حال هر کسی حقی دارد و می‌تواند در انتخابات این فدراسیون شرکت کند. ما صرفاً نمی‌گوییم کسی که ریاست فدراسیون والیبال را برعهده بگیرد، باید والیبالی باشد. البته که اگر از جنس والیبال باشد و امور مدیریتی را به‌خوبی بلد باشد، می‌تواند کارایی مثبتی در این فدراسیون داشته باشد.

کاپیتان اسبق تیم ملی والیبال اظهار کرد: بهتر است ورزش ما به سمت و سویی بیاید که افراد، متخصص و متولی کار باشند. رئیس فدراسیون باید به امور اقتصادی کاملاً مسلط باشد. خوشبختانه به‌واسطه عملکرد خوب والیبال خیلی از شرکت‌های بزرگ اقتصادی حاضرند در این رشته سرمایه‌گذاری کنند. بنابراین رئیسی که در آینده قرار است هدایت این فدراسیون را برعهده بگیرد، تقریباً کار راحتی دارد. اگر والیبال ما در سال 20 میلیارد درآمد داشته باشد، من خودم به‌راحتی می‌توانم این عدد را افزایش دهم؛ به این خاطر که والیبال چهره شناخته‌شده‌ است و خیلی‌ها مشتاق به سرمایه‌گذاری در آن هستند.

محمودی با اشاره به عملکرد مدیران غیروالیبالی در این فدراسیون گفت: افرادی مانند یزدانی خرم و داورزنی در والیبال تحولات گسترده‌ای به‌وجود آوردند. آن‌ها غیروالیبالی بودند و عملکرد خوبی داشتند؛ اما واقعیت امر این است که در شرایط فعلی، مدیران سیاسی و اقتصادی که به‌واسطه دارا بودن سابقه در ارگان‌های مختلف قصد ورود به حوزه ورزش و انتخابات فدراسیون والیبال را دارند، نمی‌توانند موفق شوند. طبیعتاً به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی که در جامعه هست، این مدیران در اداره مجموعه و تأمین هزینه‌های جاری خودشان به مشکل خورده‌اند، بنابراین نمی‌توانند در والیبال کمک قابل توجهی داشته باشند.

وی عنوان کرد: با توجه به فرموده مقام معظم رهبری باید میدان را به جوانان داده شود. به‌عنوان مثال اگر در گذشته می‌گفتند فلان فرد در ارگان خودش با توجه به بودجه‌اش می‌تواند کمک کند دیگر مانند قبل نیست و والیبال هم درگیر این مسائل نیست. ما نمی‌گوییم حتماً فرد والیبالی هدایت فدراسیون را برعهده بگیرد بلکه به نظر من باید شخصی روی کار باشد که ادامه دهنده راه مدیران بزرگ این مجموعه باشد، در کنار آن خلاقیت هم داشته باشد و اطلاعات خوبی از خانواده والیبال داشته باشد. به نظرم افرادی که تخصصی‌تر و شناخته‌شده‌تر هستند، کارایی بیشتری دارند. ضمن این‌که باید در مجامع بین‌المللی هم برنامه‌ریزی بلندمدت داشته باشند. یک سرپرست به‌خاطر این‌که به‌صورت موقت انجام وظیفه می‌کند، از این امور غافل است.

محمودی گفت: خانواده والیبال باید آگاه باشند تا افرادی روی کار بیایند که به وعده‌های خود عمل کنند. همه از والیبال توقع دارند و باید شخصی روی کار بیاید که به تمام انتظارات جامعه عمل بپوشاند. اگر یک مدیر موفق روی کار بیاید، قطعاً جامعه والیبال هم از او حمایت می‌کند. در کنار آن، با هم‌فکری و همدلی با مدیر مورد نظر، اهداف این رشته محقق خواهد شد.

کاپیتان سابق تیم ملی والیبال با بیان این‌که فرد باید بدون هیچ سمتی در انتخابات ثبت‌نام کند، تأکید کرد: هر فردی که قصد ورود به انتخابات را داشته باشد، باید از سمت قبلی خودش استعفا دهد. این یک قانون است و فرد باید تأییدیه استعفای خود را در زمان ثبت‌نام ارائه دهد و ما نمی‌توانیم برخلاف آن عمل کنیم. اگر فرد سمتی در دولت و سیستم اجرایی کشور داشته باشد، در زمان انتخابات از همه آن‌ها باید استعفا دهد و تنها برای ورود به این عرصه خودش را آماده کند. امیدوارم هر کسی که روی کار بیاید، بتواند والیبال را به آرامش برساند. مدیران موفق در این مجموعه کار کردند و ما هم از مجموعه داورزنی و یزدانی خرم هستیم، اما در حال حاضر سیاست نظام این است که مدیران جوان روی کار بیایند. بالآخره هر مدیری مانند یک ورزشکار تا یک زمان مشخص می‌تواند روی کار باشد و بعد از آن باید جای خود را به شخص دیگری بدهد.

محمودی در پایان در مورد حضورش در انتخابات فدراسیون والیبال گفت: من هنوز تصمیم نگرفته‌ام. اگر دوستان ما را حمایت کنند به این عرصه ورود خواهیم کرد و اصلاً ترس و واهمه‌ای از این‌که رقیب‌های من چه کسانی هستند، ندارم.

انتهای پیام/4051/4057/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *