بی‌احتیاطی در خیمه‌سوزی روز عاشورا می‌تواند حادثه‌ساز باشد ==نظافت منزل

جلال ملکی در گفتگو با خبرنگار حوزه حوادث گروه اجتماعی خبرگزاری آنا در خصوص خیمه‌سوزی در ظهر عاشورا گفت: همزمان با عاشورای حسینی، بسیاری از هیئت‌های  مذهبی، در پایان آیین عزاداری خود اقدام به اجرای مراسم “خیمه سوزانی” می‌کنند که درصورت بی‌احتیاطی می‌تواند حادثه‌ساز شود.
وی افزود: برای برگزاری این مراسم مذهبی بهتر است  حد الامکان از مایعات قابل اشتعال و سریع الاشتعال همچون بنزین، نفت، الکل و… استفاده نشود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی اضافه کرد: در صورت استفاده از مایعات قابل اشتعال، نباید آن را به دست کودکان و یا افراد بی تجربه سپرد و  باید مراقب بود تا مایعات قابل اشتعال به سر، صورت و بدن کسی پاشیده نشود.

ملکی با اشاره به اینکه باید  از پرتاب ظروف حاوی مایعات قابل اشتعال خودداری شود افزود: باید در نظر داشت که مکان برپایی خیمه‌ها درمجاورت درختان، خودروها و یا زیر بالکن منازل و سیم‌های برق نباشد.

وی اضافه کرد:  قبل از به آتش کشیدن خیمه‌ها باید از نبود افراد به‌خصوص کودکان به‌واسطه کنجکاوی کودکانه در داخل خیمه‌ها مطمئن شد و از عدم سرایت آتش به اطراف، سقف و دامنه خانه‌ها و مغازه‌ها اطمینان حاصل شود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تأکید کرد: حتماً کپسول های خاموش کننده و شیلنگ آب در دسترس باشد. بسیاری از آتش سوزیهای بزرگ در ابتدا بسیار کوچک بوده و با دقت نظر و عکس العمل سریع به وسیله یک خاموش کننده دستی اطفاء می‌شوند.

انتهای پیام/۴۰۸۷/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *