کربلا در روز عاشورا امن است/ فعال شدن مرکز مقابله با حملات سایبری ==نظافت منزل

گروه بین الملل خبرگزاری آنا: میلیون ها زائر ایرانی تاسوعا و عاشورای امسال در کربلای معلی حضور دارند تا عشق و ارادت خود به سرور و سالار شهیدان، اباعبدالله الحسین(ع) را با دیدگانی اشک بار و دستانی سوزان از حرارت سینه های فروزان، به جهانیان نشان دهند. 

منابع امنیتی عراق با اعلام اینکه کربلا و به ویژه عتبات عالیات حسینی امسال سطح امنیتی خوبی دارد، از وضع منطقه پرواز ممنوع برای پهپادها خبر دادند و بر آمادگی برای استقبال از زائران حسینی تأکید کردند.

نصیف الخطابی، استاندار کربلا در گفتگو با خبرنگار حوزه غرب آسیا و محور مقاومت گروه بین الملل خبرگزاری آنا گفت: امسال با توجه و تسهیل ورود زوار ایرانی به عراق شاهد خیل عظیم مشتاقان زیارت عتبات عالیات حسینی هستیم و این آمادگی در طرف عراقی و همه دستگاه های ذی ربط وجود دارد که در روز عاشورا پذیرای میلیون‌ها زائر حسینی باشند.

وی با قدردانی از همه دستگاه ها ازجمله نیروهای امنیتی و حشدالشعبی که توانستند سطح امنیتی استان کربلا را تا حد زیادی افزایش دهند و در همکاری با استانداری سطوح مختلف امنیتی را حفظ کرده‌اند، تصریح کرد: ما در استانداری کربلا همراستا با نیروهای امنیتی اتاق‌های عملیات مشترک تشکیل دادیم که در آن نمایندگانی از فرماندهی عملیات حشدالشعبی، پلیس، فرماندهی عملیات فرات مرکزی و شهرداری حضور دارند تا با قدرت و سرعت بیشتری مشکلات احتمالی انتظامی، امنیتی و خدماتی حل و فصل شود.

مقابله با حملات سایبری در روز عاشورا

الخطابی درباره سطح امنیت استان کربلا گفت: با تلاش های وزارت دفاع عراق، کربلا در حال حاضر در بالاترین سطح امنیت قرار دارد و پدافند هوایی برای مقابله با هرگونه خطر احتمالی در سراسر نقاط منتهی به عتبات عالیات حسینی مستقر شده است.

وی افزود: اقدامی که در حوزه امنیتی در محرم سال جاری به طور گسترده اجرایی شد فعال کردن مرکز مقابله با حملات سایبری برای مواجهه با هرگونه اختلال افکنی دشمنان در حوزه صنایع نظامی و زیرساختی است.

استاندار کربلا در پایان تأکید کرد: موفقیت عملیات امنیتی در استان کربلا  به همکاری و هماهنگی میان همه دستگاه‌های امنیتی و خدماتی منوط است. در حال حاضر تعداد زیادی از نیروهای امنیتی و انتظامی در منطقه مستقر هستند.

انتهای پیام/4033/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *