دریافت کمک انتخاباتی از منابع خارجی ممنوع است ==نظافت منزل

اصغر سلیمی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با اشاره به قواعد مالی نامشخص برای تأمین مالی کاندیداها در انتخابات اظهار کرد: معتقدم دریافت کمک مالی انتخاباتی داخلی باشد یا خارجی، اخلاقی و براساس عرف نیست و نامزدهای انتخاباتی را وامدار می‌کند.

وی با تصریح این‌که افرادی که به نماینده کمک مالی می‌کنند، قطعاً توقعاتی دارند، گفت: نامزدهای انتخاباتی باید تا جایی که ممکن است از جیب خود هزینه کنند و امیدوارم زمانی برسد که نامزد انتخاباتی حتی از منابع خودش هم هزینه انتخابات نکند؛ چرا که هزینه از جیب خودش هم سبب می‌شود بعد بخواهد این پول‌ها را جبران کند.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هزینه‌کرد تبلیغات انتخابات در صورتی که با درآمدهای یک نماینده مجلس همخوانی نداشته باشند هم قابل قبول نیست، چون حقوق و مزایای نمایندگی مجلس مشخص است و کسی که برای انتخابات هزینه‌های میلیاردی می‌کند، مشخص نیست بعداً چگونه می‌خواهد این هزینه‌ها را جبران کند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: قابل پذیرش نیست که افراد این همه هزینه از جیب داشته باشند و بیایند در مجلس پست بگیرند تا به مردم خدمت کنند!

وی با بیان این‌که سیستم‌های امنیتی و اطلاعاتی باید مراقب سودجویان عرصه انتخابات باشند یادآورشد: طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس در کمیسیون شوراها در حال بررسی و تصویب است که قسمت اول آن  به موضوع شفافیت مسائل مالی انتخابات پرداخته و اذعان دارد که دریافت کمک از منابع خارجی برای کاندیداها ممنوع است.

سلیمی خاطرنشان کرد: البته این قانون باید برای تصویب نهایی به شورای نگهبان برود که قطعاً در طی این روند به انتخابات مجلس در سال 98 نمی‌رسد.

انتهای پیام/4034/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *